Concert in Cothen
Al vele jaren organiseert "Concert in Cothen" ieder winterseizoen een reeks concerten. Dit jaar zijn dat er zeven en alle vinden zij plaats in het vriendelijke kerkje op de Brink in Cothen, 's zondags om 13.00 uur. Inclusief de pauze - waarin gratis een kopje koffie of thee wordt verstrekt - duren deze concerten ongeveer anderhalf uur. De toegangsprijs bedraagt 6 Euro en voor personen boven de 65 of onder de 12 jaar geldt een reductie van 1 Euro
De bescheiden ruimte brengt met zich mee dat de spelende ensembles klein van bezetting zijn. Dan komt de mooie akoestiek het meest tot zijn recht. Het gaat dus vaak om kamermuziek, om trio's, kwartetten en kwintetten, soms een kamerorkest, en ingeval van koormuziek, om kleinere koren, soms ook wereldmuziek. Maar dat betekent natuurlijk niet dat het aanbod eenzijdig zou zijn. Binnen het gestelde kader is er een rijke verscheidenheid aan genre muziek, aan ensembles en programma's.
Ons toegestuurd door een trouwe bezoeker na het 150ste concert in januari 2007:
Het was een rijk onthaal
Op fraaie oude noten.
Het feest van honderdvijftig maal
'Concert in Cothen'!
De 'terugblik' maakt in klare taal
Van 't geheim ons deelgenoten
Hoe eenvoud en perfectie
In zorgzaamheid besloten
Een sfeer creëert of 't allemaal
Uit losse pols gegoten:
'n Lichtvoetig feest weer, telkenmaal
't Concert in Cothen !!
Concert in Cothen wordt mede mogelijk gemaakt door: Gemeente Wijk bij Duurstede; Hentenaar Multimedia Print Press, Wijk bij Duurstede; Kunst/Werk Lijsten, Utrecht, Rabobank Kromme Rijnstreek, Wijk bij Duurstede, Bakker en Koopman Assurantiën, Cothen en Rozenbotteltuin 'De Put', Wijk bij Duurstede en vrienden van 'Concert in Cothen, die anoniem wensen te blijven.
Meer over Concert in Cothen